slider-image
Studio Architektoniczne AR

Jesteśmy autorską pracownią projektową, której założycielem i właścicielem jest architekt Artur Rzepus.

Będąc na pewnym etapie swojego życia, często stajemy przed decyzją budowy własnego domu lub zakupu mieszkania. W przypadku domu jesteśmy dodatkowo postawieni przed wyborem kolejnych mniej lub bardziej ważnych decyzji. Ważne jest, aby wszystko zacząć od wykonania profesjonalnego i rzetelnego projektu budynku. To właśnie w nim można zawrzeć wszelkie pomysły i uwzględnić własne wizje. To także dzięki projektowi budynku w kolejnych etapach realizacji inwestycji budowniczy wiedzą co mają robić, a szczegółowe informacje dotyczące domu wykluczają wszelkie nieścisłości.

Osoba której powierzamy wykonanie zaprojektowania domu powinna posiadać niezbędną wiedzę i wykształcenie, aby wykonywany projekt mieścił się w ramach prawa i koegzystował z zasadami sztuki i panującymi trendami. Niezwykle ważne jest także doświadczenie w tej profesji – ilość i jakość wykonanych projektów. W tym celu można m.in. sprawdzić udostępnione przez architekta zrealizowane projekty innych domów. Istotna jest oprócz samego zarysu architektonicznego również jego specyfikacja. Dzięki sprawdzeniu poprzednich dzieł i poprzednich realizacji projektów dowiesz się m.in. w jakim stylu dany architekt / biuro architektoniczne obraca się i czy jest to zgodne z Twoimi preferencjami.

Znając już styl w jakim dany architekt projektuje, po rozpoznaniu w poprzednich jego realizacjach i podjęciu decyzji, że wybieramy konkretnego projektanta, przychodzi moment kiedy musimy zapoznać się z ceną. Część inwestorów decyduje się na cięcie kosztów już od samego początku – włączając w to również realizację projektu domu. Decydują się więc na wybór najtańszego rozwiązania. Niekoniecznie jest to najlepsze wyjście, ponieważ należy wziąć pod uwagę, że projekt domu tworzony jest raz i na lata. Niska cena nie zawsze, ale często w tej branży, wiąże się z kiepskiej jakości projektem, a to ma niestety negatywny wpływ na każdy kolejny etap inwestycji. Nie warto jednak popadać ze skrajności w skrajność i wybierać najdroższego architekta z myślą, że płacąc więcej zyskamy najlepszy projekt na rynku jakiego jeszcze nie było. Należy raczej znaleźć rozwiązane optymalne i wybrać architekta oferującego stworzenie projektu w rozsądnej, niezawyżonej cenie.

Biuro architektoniczne Śląsk – architekt Bielsko – Biała

Biuro architektoniczne Artura Rzepusa działające na Śląsku w okolicach Bielska-Białej przygotuje dla Ciebie idealny projekt domu.  Bez żadnych przeszkód możesz sprawdzić poprzednie realizacje i umówić się na spotkanie! Doświadczenie, perfekcja i solidność – Artur Rzepus.