slider-image
Studio Architektoniczne AR

Jesteśmy autorską pracownią projektową, której założycielem i właścicielem jest architekt Artur Rzepus.

Drewniane domy kojarzą nam się z tradycyjnymi góralskimi chatami lub domkami letniskowymi, co mocno odbiega od rzeczywistości. Coraz więcej osób decyduje się na budowanie całorocznego domu z drewna. Domy drewniane posiadają wiele zalet – krótki czas budowy, są energooszczędne i tanie w utrzymaniu. Dodatkowo można je zaaranżować w nowoczesnym i tradycyjnym stylu. W śród gotowych projektów biura architektonicznego z Bielska mogą Państwo znaleźć ciekawą i szeroką ofertę domów drewnianych.

Całoroczny dom z drewna

Poszukując gotowego projektu architektonicznego nie musimy ograniczać się do domów o budowli tradycyjnej. Właściwości fizyczne drewna pozwalają na zapewnienie chłodu w lecie i ciepła w zimie. Jest to możliwe dzięki zdolność samoregulacji wilgoci. Domy z drewna są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Eksperci podkreślają, że domy drewniane są zdrowe, świetnie sprawdzą się dla alergików.

Z pewnością wyróżnią się na tle innych domów tradycyjnych. Inwestorzy nie muszą obawiać się o trwałość budynku z drewna. Przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i nowoczesnej technologii dom z drewna może służy przeszło sto lat. Kolejną zaletą domu drewnianego jest bardzo krótki czas budowy. Firmy budowlane są w stanie zakończyć budowę domu nawet w 3 miesiące. Nie zapominajmy, że krótszy czas budowy znacznie zmniejsza ogólny koszt inwestycji.

Projekt domów drewnianych – tradycyjnie czy nowocześnie?

Drewno posiada ogromne walory estetyczne. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią nieco sielskiego stylu. Co jednak z osobami które preferują estetykę bardziej minimalistyczną czy eklektyczną? Inwestorzy mogą łatwo poradzić sobie z tym problemem dzięki płytom kartonowo-gipsowym. Są one lekkie i łatwe w montażu.

Inwestorzy mogą swobodnie wybierać również elewację budynku, nowoczesne rozwiązania pozwalają na położenie elewacji na drewnianą konstrukcję. Dodatkowo w ofercie gotowych projektów domów można znaleźć propozycję tradycyjnego domu z drewna w stylu podhalańskim jak również nowoczesną, minimalistyczną bryłę z dużymi i przestronnymi oknami.

Gotowe projekty domów drewnianych przygotowanych przez biuro architektoniczne ze Śląska: