slider-image
Studio Architektoniczne AR

Jesteśmy autorską pracownią projektową, której założycielem i właścicielem jest architekt Artur Rzepus.

Projekty domów wymagają odpowiedniej wiedzy  oraz specjalistycznego wykształcenia. Architekci są odpowiedzialni za projektowanie budynków zgodnie z prawem oraz zasadami sztuki budowlanej, tak aby były bezpieczne, funkcjonalne i trwałe.

To właśnie architekt posiada odpowiednią wiedzę jak można dobrze przebudować mieszkanie czy dom, nie niszcząc jego głównej konstrukcji. To właśnie on planuje jakie materiały należy użyć aby budynek miał odpowiednią wytrzymałość. Z pewnością już rozumiesz, dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniego biura architektonicznego.

Tylko na  Śląsku znajdą Państwo pokaźną liczbę biur architektonicznych. Przed wyborem biura warto zapoznać się z jego ofertą, przejrzeć projekty domów na ich stronie internetowej. Warto również porównać projekty kilku biur architektonicznych. Należy pamiętać o opisie projektu – same zdjęcia nie wiele nam mówią – specyfikacje mają znaczenie.

Kolejnym istotnym krokiem przy wyborze architekta jest sprawdzenie jego kwalifikacji. Doświadczenie również jest ważną kwestią. Warto sprawdzić, czy w danym biurze architektonicznym znajduje się również urbanista. Sprawdź certyfikaty i świadectwa – jeśli nie ma ich na stronie internetowej, możesz o nie zapytać.

Najczęściej popełnianym błędem przez inwestorów jest wybieranie najtańszego architekta. Niestety jakość kosztuje, a dobrze wykonany projekt „uszyty na miarę” wymaga dużego nakładu pracy. Dom buduje się raz w życiu, więc czy warto oszczędzać na fundamentalnym etapie budowy domu, jakim jest wykonanie projektu domu?