slider-image
Studio Architektoniczne AR

Jesteśmy autorską pracownią projektową, której założycielem i właścicielem jest architekt Artur Rzepus.

W gwoli ścisłości – nie ma jednego przepisu na idealny projekt domu. To kwesta osobista, gdyż porusza sprawę gustów i preferencji, a o nich się nie dyskutuje. Tyle ile jest osób na świecie, tyle jest też wizji idealnego domu. Jedni marzą o tradycyjnym, małym, białym domku, inni o domu z ogromną drewnianą werandą, a dla niektórych spełnieniem marzeń jest nowoczesny dom z oknami na całą ścianę. Każdy z tych projektów domów znajdzie swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz jak ma wyglądać idealny projekt domu. Także najważniejszą kwestią, na jaką powinieneś zwrócić uwagę wybierając biuro architektoniczne to znalezienie wspólnego języka. Nawet najwybitniejszy architekt i urbanista, cytowany w wielu pismach nie spełni oczekiwań, kiedy nie dojdzie między wami do porozumienia. Rozmowa i dokładne przedstawienie swoich potrzeb i oczekiwań względem projektu domu to podstawa. Zachęcamy do kontaktu z naszym architektem, nawet krótka rozmowa telefoniczna pozwoli przekonać się, czy „nadajemy na tych samych falach”.

Kolejną istotną kwestią jest cena projektu. Pamiętaj, że budowa domu to inwestycja na całe życie. Projekt architektoniczny to podstawowa kwestia – płytki można skuć, wymienić meble, pokoje przemalować, ale raz postawionego domu według projektu już nie zmienisz. Cena nie powinna być głównym kryterium wyboru projektu domu. Jest to najczęściej popełniany błąd przez inwestorów. Sugerując się jedynie kwotą rezygnują z projektów, które bardziej odpowiadają ich oczekiwaniom. Budujesz własny dom dla siebie, więc nie zapominaj o swoich potrzebach. Zrób listę w której uwzględnisz najważniejsze dla Ciebie kwestie: np. liczbę sypialni, miejsce na  spiżarnię lub dwa wejścia do kotłowni (z domu i od podwórka).

Pamiętaj, że to projekty domów mają fundamentalny wpływ na wygląd oraz funkcjonalność Twojej inwestycji. Przed wyborem biura architektonicznego sporządź listę swoich oczekiwań i potrzeb. Uwzględnij w niej rozmiar działki, wypisz wszystkie pomieszczenia, zastanów się nad pomieszczeniami gospodarczymi. Czy garaż ma być połączony z domem? Ilu domowników będzie mieszkać? Zapisz wszystkie uwagi – dzięki temu będziesz miał pewność, że nie pominiesz żadnej ważnej dla Ciebie kwestii. Następnie skontaktuj się z biurem architektonicznym AR w celu dokładnego omówienia projektu.