slider-image
Studio Architektoniczne AR

Jesteśmy autorską pracownią projektową, której założycielem i właścicielem jest architekt Artur Rzepus.

Poszukując odpowiedniego projektu domu, należy skupić się na wielu aspektach. Naturalnie pragniemy, aby projekt domu idealnie odzwierciedlał nasze potrzeby i wizualne upodobania. Budowa domu to prawdziwa inwestycja i przeprawa przez liczne problemy – większość z nich może zniwelować dobrze przygotowany projekt domu.

Koszt zamówienia indywidualnego projektu domu u architekta może przekroczyć nasze możliwości finansowe. Wybór gotowego projektu domu drastycznie obniża koszty. W samym naszym studiu architektonicznym posiadamy kilkadziesiąt gotowych projekty domów jednorodzinnych. Szeroki wachlarz projektów architektonicznych pozwala na wybranie idealnego rozłożenia oraz wielkości domu jednorodzinnego – jednak jak wybrać ten właściwy?

Przeglądając tysiące projektów gotowych domów, można dostać kręćka. Który z nich wybrać? W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką powierzchnią działki dysponujemy i jaka powierzchnia domu spełni nasze oczekiwania. Jak to zrobić? Rozpisz  ile osób będzie mieszkać w Twoim domu. Rozpisz liczbę sypialni, ile przewidujesz łazienek, jak duża powinna być kuchnia? Nie zapomnij o salonie, zastanów się czy chcesz mieć osobną jadalnie. Uwzględnij w projekcie kotłownie, warto pomyśleć o spiżarni czy pomieszczeniu gospodarczym, które pozwoli na przechowywanie kosiarki czy rowerów. Zastanów się nad metrażem każdego z tych pomieszczeń, zsumuj wszystkie liczby i już – oto przybliżony metraż Twojego wymarzonego domu.

Przy małej powierzchni działki dla dużej rodziny lepszym wyborem będzie dom piętrowy. Duży dom pozwala na mieszkanie kilku pokoleń pod jednym dachem. Pamiętaj jednak, że im większy dom tym większy koszt jego utrzymania. Przy domu piętrowym istnieje możliwość wyboru projektu z osobnymi wejściami na piętra, co pozwala na rozdzielenie powierzchni mieszkalnej.

Dobre biuro projektowe pomoże w wyborze odpowiedniego projektu domu i podpowie najlepsze rozwiązania dla danej inwestycji. W Studio Architektonicznym AR podchodzimy indywidualnie do każdego klienta.